Czy opłaca się być kominiarzem?

Rozmowy na różne tematy.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy opłaca się być kominiarzem?

Postautor: tomaszkowal » 19 maja 2016, 12:59

Witam wszystkich, w najbliższym roku ukończę szkołę i mam dylemat z wyborem fachu na przyszłość. Nie mam ochoty studiować na uczelni, bo po nich nie dostanę zatrudnienia. Myślę o jakimś porządnym fachu jak kominiarz. Nie wiem czy jest to dobrze płatny zawód i co mógłbym po tym później robić. Wiem tylko, iż kominiarz czyści kominy. Czy da się z tego się utrzymać i którą szkołę należy skończyć aby móc pracować w tym fachu?

podobne tematy:
adampiszczek
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2016, 7:25

Czy opłaca się być kominiarzem?

Postautor: adampiszczek » 19 maja 2016, 13:11

Witaj. To sobie fach upatrzyłeś. Kominiarz para się zazwyczaj przeglądami kominów i ich okresowym serwisem. Wydaje też rozmaitego rodzaju dokumenty. Tu możesz trochę o tym poczytać: https://krasnal.waw.pl/index.php/2022/11/15/jak-wybrac-wlasciwe-banki-chinskie-antycellulitowe-aby-mozna-bylo-zobaczyc-predko-skutki-ich-oddzialywania/ lecz nie mam pojęcia czy jest to zawód przyszłościowy. Konkurencja jest znaczna. Zaobserwować można to choćby na tym portalu www, a pracy nie jest za wiele. Dużo ludzi samodzielnie czyści swoje kominy. Zastanów się nad czymś innym.

podobne tematy:

Wróć do „Tu i teraz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości