Czy jest taka opcja aby dać czujkę sprawdzającą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Rozmowy na różne tematy.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy jest taka opcja aby dać czujkę sprawdzającą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Witam, często muszę wyjechać na dłuższy okres w zimę z domu. Wyjazdy w ostatnim okresie stają się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób zabezpieczyć dom przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam piec na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Dokupiłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie występuje kłopot z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie sprawdzić czy piec działa poprawnie i jaka jest w mieszkaniu zadana temperatura. Dlatego pomyślałem żeby do systemu alarmowego dodać czujki, które monitorują temperaturę powietrza w domu. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Cześć, rozwiązanie twojego kłopotu znajdziesz na tej stronie: odtrucie alkoholowe Radom . Poniżej masz schemat, który obrazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podłączyć różnego rodzaju czujniki. Najpowszechniejsze są te, które ostrzegają o włamaniu do domu. Są jeszcze czujniki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Ustawiasz na nich minimalną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w domu to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 12 paź 2021, 8:21 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy jest sposób, aby zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Witaj. Na dzień dzisiejszy centrale Satel posiadają bardzo wiele możliwości. Natomiast przeszkodą może być twoja instalacja systemu alarmowego w domu. Jeżeli montaż systemów alarmowych był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez problemu dołożyć taką czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, gdzie montaż systemów monitoringu nie został do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Tu jest solidnie zaprojektowany schemat zamontowania systemu alarmowego w domu jednorodzinnym. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakieś pomieszczenie na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest montowana przeważnie na strychu.

Wróć do „Tu i teraz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości